Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 26.09.2021 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek (tj. 28.09), wspomnienie św. Wacława męczennika

w środę (tj. 29.09), święto świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

w czwartek (tj. 30.09), wspomnienie św. Hieronima biskupa i doktora Kościoła

w piątek (tj.1.10), wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

w sobotę (tj. 2.10), wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

2. Dziś przeprowadzamy liczenie wiernych dla potrzeb Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Od godz. 16.30 w piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP zniewagi, rozpoczniemy o 16.20 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Uczniowie klas VII rozpoczynają przygotowanie dalsze do sakramentu bierzmowania, ci którzy chcą przystąpić do tego sakramentu w klasie VIII zapisują się na listę w zakrystii oraz odbierają indeksy.

6. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

7. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. do wspólnego odmawiania różańca przy ołtarzu. Po nabożeństwie, tak jak w ubiegłych latach, będzie losowana figurka Matki Bożej.

8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii organizuje konkurs najpiękniejszych różańców. Chętne do udziału dzieci wykonują własnoręcznie swoje różańce i podpisane przynoszą do kościoła w wyznaczone miejsce. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 31 października.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci komunijnych. Różańce kupują rodzice we własnym zakresie.

10. W najbliższą sobotę odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Bazyliki Katedralnej. Będzie to także uroczyste zakończenie Jubileuszu 850-lecia istnienia katedry. Początek na Placu św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału członków Róż Różańcowych z naszej parafii. Dojazd we własnym zakresie.

11. W dniach 22-23 października br. (piątek-sobota), organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie na Warmii. Na tą dwudniową autokarową pielgrzymkę wraz z noclegiem i śniadaniem w Domu Pielgrzyma, można się zapisywać, wpłacając jednocześnie zaliczkę 50 zł, od przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii parafialnej u ks. Krzysztofa. Koszt wyjazdu ok. 140-150 zł (w zależności od ilości osób).

12. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na salce parafialnej.

13. Przypominamy, że do końca września będzie trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przychylając się do prośby Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej, zwracamy się z prośbą do osób, które jeszcze się nie spisały, aby wypełniły ten spisowy obowiązek. Niniejszy spis można dokonać na stronie internetowej www.spis.gov.pl, lub dzwoniąc na nr telefonu 22 279 99 99, lub odbierając telefon od Rachmistrza.

14. Do odebrania w zakrystii jest 4 numer czasopisma „Idźmy do św. Józefa”, poświęcony św. Józefowi. Można już zgłaszać chęć prenumeraty tego kwartalnika na 2022 r.

15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych (Zakaniowa). Obecne były następujące osoby: Elżbieta Gała, Karolina Wiktor, Grażyna Łakomiec, Stanisław Ryś, Anita Fornal.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy mieszkańców Mąchocic Kapitulnych z ul. Górnej, począwszy od strony Masłowa.

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, Bożej opieki, obfitości łask za wstawiennictwem św. Jacka, a Duch św. niech prowadzi po właściwych ścieżkach.

 

Duszpasterze