Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 28.10.2018 r.

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. O godz. 11.00 Msza św.  na cmentarzu grzebalnym, a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. 

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować  za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub składać koło kontenera przed bramą, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. 31 października zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Mszę św. o godz. 1700 i na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe połączone z Nabożeństwem Nocy Świętych. Prosimy aby dzieci przyszły ubrane w stroje (wg. możliwości) wybranych przez siebie świętych, co ma przypomnieć każdemu z nas o naszym powołaniu do świętości.

Natomiast 4 listopada po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na „Wieczornicę Zaduszkową” w programie której znajdą się modlitwy, poezja i pieśni za zmarłych w wykonaniu Chóru Parafialnego.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie z rodzicami Kandydatów do bierzmowania, obecność obowiązkowa.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Od pierwszej niedzieli listopada (4.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.

6. Rezerwacja intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku od niedzieli 4 listopada.

7. Tradycją lat ubiegłych organizowana jest z naszej parafii, pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy w pierwszą sobotę listopada. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Zakaniów. Byli obecni: Stanisław i Bronisława Ryś.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Zakaniów.