Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 14.11.2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę, Św. Elżbietę Węgierską.

– w czwartek, Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

– w piątek, Bł. Salomeę, zakonnicę.

– w sobotę, Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest sytuacji Chrześcijan w Libanie. Przed Kościołem będzie możliwość wsparcia ich ofiarą do puszki.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

4. Ksiądz Biskup Kielecki Jan Piotrowski kieruje do nas swoje słowo w sprawie pomocy emigrantom.

KOMUNIKAT

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w niedzielę 21 listopada 2021 r. na pomoc migrantom. Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, by pomóc migrantom na granicy polsko – białoruskiej, bez względu na okoliczności ich przybycia. Przewodniczący KEP zwrócił uwagę, że Kościół w Polsce od początku kryzysu migracyjnego za pomocą Caritas Polska i Caritas diecezjalnych świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. Potrzeby jednak wciąż rosną, dlatego bp Jan Piotrowski zwraca się do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie duchowe i finansowe. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. Zebrane środki – za pomocą Caritas Polska – będą przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na granicy Polski w porozumieniu z parafiami przygranicznymi i służbami Straży Granicznej.

Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezjalnej. Ofiary przekazujemy do Caritas Kieleckiej – wpłaty w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „migranci”.

5. W najbliższy czwartek zapraszamy na godzinę świętą na godz. 2000, na którą złoży się Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważania i błogosławieństwo. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. Dziękujemy pielgrzymom do Częstochowy za dar który ufundowali , są nim Ornat, Lekcjonarz Mszalny i Rytuał Sakramentu Małżeństwa.

7. Kandydaci do bierzmowania z kl. VIII złoża swoje indeksy w zakrystii, odbiorą je w przyszła niedzielę na spotkaniu z rodzicami po Mszy św. o godz. 900.

8. Czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

9. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

10. Od dzisiejszej niedzieli jest możliwość rezerwacji Mszy św. na następny rok.

11. W zakrystii można się jeszcze zapisać, u Ks. Krzysztofa na prenumeratę czasopisma pt.: „Idźmy do Św. Józefa” na 2022r. Koszt prenumeraty będzie zależeć od ilości chętnych.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Były obecne: Wiesława Januchta, Zatorska Irena, Stępień Dorota, Sroka Janina, Ksel Anna, Ksel Tomasz. Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.