Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny 28.12.2014 r.

1. W środę  kończy się rok 2014. Msza Święta i nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski, przepraszać za nasze grzechy, a także prosić o błogosławieństwo na rok 2015.

2. W czwartek – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy także:
– w poniedziałek św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika. W tym dniu ks. Tomasz obchodzi swoje imieniny. Msza święta w jego intencji o godz. 17.00.
– w piątek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.
A w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.30 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

6. W niedzielę 4 stycznia o godz. 19.00 i w święto Trzech Króli – 6 stycznia o godz. 18.30 zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na Jasełka, które przygotowało dla nas Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania wystroju kościoła do świąt Bożego Narodzenia, a więc do budowania szopki, przystrajania choinek. Dziękuje na ręce ks. Władysława P.: Alinie Staszewskiej p. Dorocie Sokołowskiej, diakonowi Maksymilianowi oraz młodzieży i ministrantom. Panu Markowi dziękuję za podarowanie pięknej choinki, który stoi przed kościołem.

8. Dziękuję Panom i młodzieży, którzy wczoraj pracowali przy niwelowaniu terenu pod cmentarz. Jest to kolejny etap prac porządkowych przy nowo planowanym cmentarzu. Dzięki licznej obecności udało się wykonać dużo więcej niż pierwotnie zakładaliśmy.

9. Przypominamy o podawaniu intencji zarezerwowanych wcześniej Mszy św.

10. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować na stole krzyż, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotują także zeszyty do religii. Prosimy o pojazd na godz. 9.30. Porządek kolędy na najbliższe dni:
w poniedziałek: Radlin ulica – jeden ksiądz oraz Cedzyna Kawiarnia: po obu stronach do zakrętu – dwóch księży
we wtorek – Mąchocice Górne – trzech księży
w środę – Radlin Ogrodzenie – dwóch księży oraz Cedzyna Piaski i domy przy zalewie i grobli – jeden ksiądz.
w piątek – Podmąchocice – dwóch księży oraz Ameliówka i Golica – jeden ksiądz
w sobotę – od godziny 9.30: Cedzyna uliczki przy trasie po prawej stronie: uliczka od p. Kurpia numery 178 i 180; uliczka przy p. Dudzik numery 176; uliczka przy p. Piotrowskiej numery 166 – dwóch księży a od godz. 11.00 uliczka przy p. Kwiatkowskim numery 192 – trzeci ksiądz.

11. Dziękuje za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Leszczyny Skała. We wtorek obecni byli: Zych Janina, Stelmaszczyk Wiesław i Wiesława, Korus Wojciech, Piotrowska Zofia, Żak Bożena, Parkita Barbara, Cedro Wiktoria. W sobotę zaś obecni byli: Rzepa Janina, Wiktór Elżbieta, Szewczyk Teresa, Wojtyna Helena, Dorota Korus, Guzikowska Magdalena, Doleżyńska Krystyna, Fąfara Ewelina, Zych Janina . Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Mąchocic Górnych.