Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania 20 kwietnia 2014 r.

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Zmartwychwstania
20 kwietnia 2014 r.

 1. Jezus Zmartwychwstał! Życie zwyciężyło śmierć! To radosne orędzie Wielkanocnego poranka Kościół niesie wszystkim ludziom. Chcemy tą prawdą żyć i głosić ją innym. Zmartwychwstały niech błogosławi dzieciom, dorosłym, całym rodzinom wraz z gośćmi, którzy przebywają w naszej parafii, a szczególnie chorym i cierpiącym otaczając ich swoją miłością. Niech Pan umacnia naszą wiarę w Swoją żywą obecność pośród nas w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Życzymy wszystkim prawdziwego pokoju serca i świątecznej radości.
 2. Dziękujemy za pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu, a szczególnie uroczystości Wielkiego Tygodnia:

 • Młodzieży – za przygotowanie Drogi Krzyżowej i Misterium Męki Pańskiej, którego scenariusz pisany był specjalnie dla nas. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy w stronę autorki i wszystkich, którzy pomagali w tym dziele.
 • Grupie AA – za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej,
 • Stowarzyszeniu św. Jacek za prezentację o Całunie Turyńskim,
 • dzieciom i Paniom Katechetkom.
 • Lektorom, którzy czytali Pasję i Słowo Boże
 • Chórowi parafialnemu i scholi młodzieżowej prowadzonej przez   p. Organistę – za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Dziękuje również za zaangażowanie Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz p. Kościelnemu.
 • Grupie parafian i parafianek, którzy przygotowali i wykonali Ciemnicę i Grób Pański.
 • Strażakom  z Mąchocic i Leszczyn za czuwanie przy Grobie.
 • Księżom prefektom za kierowanie pracami i czuwanie nad przebiegiem liturgii.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu.
 • Dziękuję za dzisiejszy udział w uroczystości rezurekcyjnej.

 1. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godzinie 700, 900, 1030, 1200, 1600. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.
 2. Najbliższa Niedziela, II wielkanocna, jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto święto Caritas. We wszystkich parafiach, także i u nas będą zbierane ofiary do puszek. Dzieci przynoszą swoje puszki do których zbierały ofiary przez okres Wielkiego Postu i złożą je przed ołtarzem.
  Niedziela Miłosierdzia ma w tym roku dla Polaków szczególne znaczenie z racji kanonizacji Jana Pawła II, który wraz z papieżem Janem XXIII zostanie wyniesiony na ołtarze. Żyjemy tym wydarzeniem już od dłuższego czasu, a w dni poprzedzające pochylimy się w modlitwie i adoracji dziękując za kanonizację. Już w piątek 25 kwietnia po Mszy św. o godz. 1700 dzieci ze szkoły w Leszczynach zaprezentują montaż słowno-muzyczny pt. Droga do świętości.

W sobotni wieczór – Wigilii Uroczystości Miłosierdzia Bożego, o godz. 2000 będzie czuwanie modlitewne na które złożą się: nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. Faustyny, przekazanie iskry Miłosierdzia – płomyka z Łagiewnik do naszych domów i Apel Jasnogórski.


W niedzielę po Mszy św. dla dzieci rozdanie nagród i wyróżnień dla zwycięzców konkursów przeprowadzonych w szkołach. Natomiast na Mszy św. o godz. 1600 i po jej zakończeniu swoją wdzięczność za dar kanonizacji wyrazi chór parafialny.

 1. Spotkanie Koła Radia Maryja i Telewizji Trwam w przyszłą niedzielę po Mszy św.
  o godz. 1600.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. 17 kwietnia byli obecni: Toporek Mirosław, Raczyński Jacek, Gała Józef, Mańka Janina, Łygońska Helena, Kmiecik Krystyna, Gil Maria, Anna Wosztyl. 19 kwietnia byli obecni: Mazur Helena, Kwaśniewska Krystyna, Mazur Maria, Wiśniewska Anna, Mańka Jadwiga, Iwańska Anna, Mańka Elżbieta, Machul Danuta. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Radlina.