Ogłoszenia parafialne – święto Podwyższenia Krzyża świętego – 14 września 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek – NMP Bolesnej
– wtorek – śś. Męczenników Korneliusza i Cypriana
– czwartek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży
– sobota – śś. męczenników: Andrzeja, Pawła i towarzyszy


2.    Dziś, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, będziemy mogli po Mszy św. ucałować relikwie Drzewa Krzyża.


3.    Na Diecezjalnym Dniu Ministranta, który odbył się wczoraj w Jędrzejowie, nasi ministranci odebrali z rąk ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana, puchar za zajęcie I miejsca w rozgrywkach piłki rożnej seniorów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


4.    W czwartek, 18 września, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, będziemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii, polecając ich Bożej opiece. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.oo.


5.    Pielgrzymka po bazylikach mniejszych diecezji kieleckiej wyrusza w najbliższą sobotę 20 września o godz. 7.30 z Leszczyn.  Od 7.oo autokar będzie jechał przez Mąchocice, Radlin i Cedzynę. Zapisanych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w zakrystii.


6.    W ostatnią sobotę września, co stało się już tradycją, organizowany jest rajd świętokrzyski. Chętnych, którzy chcą dołączyć do naszej grupy, prosimy o zapisy w zakrystii. Koszt: 7 zł. W tym roku wyruszamy na szlak z Nowej Słupi.


7.    W zakrystii zapisujemy także kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum z naszej parafii.


8.    Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. – dziś, po Mszy św. o godz. 16.oo.


9.    W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.oo – spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja w sali na plebanii.


10.    W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Więcej niż znak. Krzyż Chrystusa, Bez prawdy ani rusz. Coraz trudniej wychowywać w świecie bez zasad. Do numeru dołączona jest druga część płyty z nagraniem Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej.


11.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Cedzyny Góra. Obecni byli: Joanna Skórska, Ewelina Cedro, Agnieszka Dąbrosiak, Piotr Okuński, Karol Dobosz, Aneta Dobosz, Wiktoria Dąbrosiak, Nikola Cedro. Na przyszłą sobotę zapraszamy teraz mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.