Ogłoszenia parafialne Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2013 r.

1. We wtorek kończy się rok 2013, msza św. i nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro od niego otrzymane, przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także będziemy prosić o błogosławieństwo na rok 2014.

2. W środę pierwszy dzień nowego roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00. Kościół przeżywa go jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W czwartek w liturgii Kościoła wspominamy Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. Dziękuję za przygotowanie pięknych Jasełek Ks. Prefektowi Tomaszowi, p. Marcie Piotrowskiej, Adrianowi Janusowi wraz ze scholą i młodzieży z KSM-u oraz dzieciom.Paniom, które dekorowały kościół i przystrajały choinki.

5. 12 stycznia organizowany jest wyjazd na spektakl pt. Łogień do seminarium duchownego w Kielcach. Jest możliwość pojechania autokarami, zgłaszając się wcześniej do księżych prefektów. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie zapraszamy członków Grona Przyjaciół i Sympatyków Seminarium i młodzież. (Koszt wyjazdu 5 zł ).

6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękuję za ofiary mieszkańcom Cedzyny Góra. Tak jak było ogłaszane przeznaczone są one na rozbudowę cmentarza.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

w poniedziałek: jeden ksiądz: Cedzyna Piaski i domy przy zalewie i przy grobli

– Cedzyna Kawiarnia: od góry po obu stronach do zakrętu – dwóch księży

we wtorek: Podmąchocie – trzech księży z obu stron

w czwartek: Mąchocice Górne – dwóch księży

– Ameliówka i Golica – jeden ksiądz

w piątek: Cedzyna przy trasie prawa strona w kierunku Kielce (bez uliczek) – jeden ksiądz

– Cedzyna przy trasie z lewej strony – 2 księży z obu stron

w sobotę: Cedzyna przy szkole, domy za sklepami w kierunku Cedzyny Góra- jeden ksiądz

– Radlin Ogrodzenie – jeden ksiądz

– Radlin Ulica – jeden ksiądz

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Ozga Henryk, Łakomiec Monika, Krawczyk Aneta, Ostrowska Krystyna, Dragańska Anna.

Na sobotę prosimy o sprzątanie kolejne rodziny.