Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2014 r.

W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Środa – św. Agaty
  • Czwartek – św. męczenników: Pawła i Towarzyszy
  1. Dzisiaj światowy dzień życia konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich zakonników, siostry zakonne – którzy poszli za Jezusem drogą rad ewangelicznych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie zakonów kontemplacyjnych naszej diecezji.
  2. Dzieci i młodzież rozpoczęli ferie zimowe. Życzymy nauczycielom i uczniom owocnego i dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o tym, że Jezus oczekuje od nas świadectwa wiary także w tym czasie. Niech nam przypomni o tym I piątek miesiąca, który będziemy przeżywać w rozpoczynającym się tygodniu. Z tej racji – w piątek – spowiedź od godz. 16.oo a o godz. 17.oo – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  3. Wyjazd do pustelni złotego lasu w Rytwianach w piątek o 14.oo spod kościoła. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. popołudniowej.
  4. W tym tygodniu rozegrany zostanie turniej ministrantów w ping – ponga. Najlepsi wezmą udział rozgrywkach na etapie diecezjalnym. Życzymy im powodzenia.
  5. Zapisujemy chętnych na tygodniową pielgrzymkę do Italii, która wyruszy kilka dni po kanonizacji Jana Pawła II – 1 maja. Trasa: Padwa – Rzym – Asyż – Florencja. Koszt: 1490 zł. Szczegóły u ks. Tomasza.
  6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Stanisława Mańka, Barbara Mazur, Janina Mróz, Agata Iwańska, Maria Czaja, Joanna Pająk, Paweł Kołomański, Maria Baran, Helena Osuch, Teresa Mazurczak, Marianna Anioł, Anna Iwańska. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.