Ogłoszenia parafialne Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
W czwartek – święto św. Tomasz, apostoła
W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1615.


2.    W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.


3.    Parafianie, którzy wczoraj uczestniczyli w pielgrzymce do Piekar Śląskich, złożyli dar dla naszej parafii: białą dalmatykę dla diakona.


4.    Ochotnicza Straż Pożarna w Mąchocicach w niedzielę 6 lipca obchodzić będzie jubileusz 90-lecia działalności. Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godz. 14.oo sprawowana na placu przy remizie. Gratulujemy Strażakom z Mąchocic tak pięknego jubileuszu i dziękujemy za ich oddaną i bezinteresowną służbę dla mieszkańców naszej parafii.


5.    Zbliża się kolejna 71. rocznica śmierci partyzantów z oddziału Wybranieckich, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta na leszczyńskich polach. Pomnik ku ich czci znajduje się w południowej części przykościelnego parkingu. Z tej racji Stowarzyszenie św. Jacek organizuje uroczystości patriotyczne 13 lipca w niedzielę, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 16.oo, a następnie odbędzie się rekonstrukcja historyczna walk między partyzantami a żołnierzami niemieckimi oraz złożenie wieńców przy pomniku.

Po uroczystości poczęstunek dla wszystkich uczestników i śpiew piosenek żołnierskich w wykonaniu młodzieży naszej parafii.


6.    Po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby KUL.


7.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Piotr Kraska, Władysława Skuza, Dorota Mazurczak, Cecylia Hińcza, Daniel Kwieciński.

Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.