Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 25 maja 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
–   Poniedziałek – św. Filipa Nereusza
–  Piątek – początek nowenny do Ducha Świętego
–  Sobota – Nawiedzenie NMP


2.    Tak, jak ogłaszaliśmy, dzisiaj w naszej parafii przeżywamy święto dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II, z którym związana jest zbiórka do puszek, na świątynię Opatrzności Bożej, jako wotum wdzięczności narodu.


3.    W trosce o powołania kapłańskie podjęta została w naszej diecezji nieustanna modlitwa o dar powołań do służby Bogu. Kolejno, w każdej parafii wyznaczony jest dzień takiej modlitwy. W naszej wspólnocie ten dzień przypada w najbliższy wtorek, stąd zapraszamy Parafian na godz. 17.oo na Mszę św. z udziałem przełożonych i kleryków naszego seminarium. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem ministrantów, ich rodziców oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii i wszystkich grup modlitewnych.


4.    W najbliższą sobotę, po Mszy św. i nabożeństwie majowym, spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek, poprzedzone nowenną do naszego Patrona, z ucałowaniem relikwii.

Zapraszamy wszystkich parafian.


5.    Młodych, przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego odsyłamy do gabloty przed kościołem, gdzie podany jest terminarz kursów przedmałżeńskich w kieleckich kościołach. Przypominamy, że  w czasie wakacji katechez takich nie będzie.


6.    Dzisiaj dalszy ciąg poświęcenia pól: od godz. 14.oo – dwóch księży w Radlinie z obu stron /a to z racji jubileuszowej Mszy św. ks. Jana Wojtyny w Bielinach/ i trzeci ksiądz od 14.oo w Cedzynie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


7.    Pielgrzymka do Łagiewnik – Centrum Jana Pawła II – Wadowic – 28 maja. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze. Koszt: 5o zł. Zapisy u ks. Tomasza w zakrystii. Dzieci zabierają stroje komunijne.


8.    Na Wieczór z Emmanuelem, czyli spotkanie przygotowujące do światowych dni młodzieży, zapraszamy chętnych w najbliższy piątek, na 19.oo, do kościoła w parafii Kielce-Dąbrowa. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie.


9.    W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 9.oo – spotkanie dla rodziców i chrzestnych, przed sakramentem chrztu dziecka.


10.    Od jutra, po nabożeństwie majowym, bierzmowani mogą w zakrystii odbierać zdjęcia.


11.    Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Młodzieży oraz Caritas Diecezji Kieleckiej zapraszają w dniu 1 czerwca 2014 r. do Kielc, na IV Marsz Życia połączony z Festynem Rodzinnym. Rozpocznie go Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 12.30, po której o godz. 14.00 z Placu Najświętszej Maryi Panny Marsz przejdzie ulicami miasta do Parku im. Stanisława Staszica.


12.    Komunikat – spotkanie w Masłowie. /gablota/


13.    Komunikat – dzień strażaka /gablota/


14.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Teresa Zdolińska, Irena Gil, Maria Filipczak, Helena Chudzicka-Urbanowicz. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Radlina.