Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 12 października 2014 r.


1.    Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego
– środa – św. Teresy od Jezusa
– czwartek – św. Jadwigi Śląskiej
– piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego
– sobota – św. Łukasza, ewangelisty
– niedziela – 19 października – rozpoczyna Tydzień Misyjny.
2.    Wczoraj, Ojciec św. Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej, nowym biskupem Diecezji Kieleckiej; otoczmy naszego nowego Pasterza naszą modlitwą.
3.    Dziś przeżywamy w Kościele dzień papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”, stąd wysłuchaliśmy słowa naszych pasterzy. Dziękując Bogu za dar Papieża – Polaka, szczególną troską chcemy otoczyć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Przed kościołem, składając ofiarę na ten cel, otrzymamy pamiątkowe obrazki.
4.    Wspieramy nieustannie także nasze Radio Maryja i TV Trwam. Ponieważ jest duża grupa osób anonimowych, stąd chcemy dziś, z tego miejsca, serdecznie im podziękować
i zaprosić na spotkanie w przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy św.
5.    Dziś, o godz. 11.5o, spod kościoła, wyruszamy na spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Zapisanych prosimy o punktualność.  W najbliższą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 1o.3o, dzieci różańcowe otrzymają legitymacje.
6.    W piątek, na modlitwie różańcowej o godz. 18.3o, będą z nami zaproszeni przedstawiciele diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy chcą się spotkać z naszą młodzieżą. Odwiedzi nas także młodzież z ośrodka RAFAEL. Będziemy mogli zobaczyć także odrestaurowaną chorągiew KSM-u z Leszczyn z lat 30-tych /zob. w książce o naszej parafii/. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz chętnych.
7.    Naszym bliskim zmarłym, których święto niebawem nadejdzie, składamy dar pamięci
w modlitwie. Wypominki przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii. Msze św. na przyszły rok będzie można zamawiać od połowy listopada.
8.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Grobla. Obecni byli: Bożena Zacharska, Monika Podstawka, Iwona Musiał, Renata Zawadzka, Marian Bieniek, Mariola Januchta, Jolanta Kaczmarczyk, Maria Kaczmarczyk, Lidia Dobosz, Weronika Dobosz, Urszula Matysek, Stanisława Kukiałka. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców Cedzyny Grobla – za sklepem.