Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła 27.10.2013 r

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – święto Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu ks. Tadeusz czci swojego patrona a my zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.00.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostaną odprawione w kościele o godz.: 7.00, 9.00 i 16.00. Na cmentarzu Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00 – a po jej zakończeniu – procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Pamiętajmy, aby śmieci wynosić do kontenera przed bramą a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. W piątek przypada także I piątek miesiąca dlatego spowiedź będzie w czwartek od godz. 16.00.

4. Na sobotę – dzień zaduszny – w czasie Mszy św. o godz.7.00, 9.00 i 16.00 – młodzież naszej parafii przygotowała montaż poetycko – muzyczny poświęcony pamięci o zmarłych. W listopadzie szczególną troską otaczamy naszych zmarłych w modlitwie osobistej, w obecności na cmentarzu i w wypominkach. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: odwiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

5. Dziś – w odpowiedzi na prośbę Kurii Diecezjalnej – po każdej Mszy św. jest liczenie wiernych uczestniczących w praktykach religijnych.

6. Na pielgrzymkę na Jasną Górę i do sanktuarium MB w Leśniowie jedziemy w tym roku trzema autokarami. Zostało jeszcze około 10 wolnych miejsc. Zapraszamy. Spotkanie informacyjne dla uczestników po ostatnim różańcu w czwartek o 18.00.

7. Rozwiązanie konkursu różańcowego dla dzieci w najbliższą środę.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę mieszkańcom Mąchocic. Obecni byli: Maria Kuzka, Lucyna Kuzka, Otylia Kuzka, Teresa Piotrowska, Renata Pedrycz, Aneta Kołodziejska, Danuta Hińcza, Kasia Cedro. Dziękujemy mieszkańcom Mąchocic za spełniony dyżur w porządkowaniu świątyni. Teraz kolejka przechodzi na Leszczyny od strony Bęczkowa.