Ogłoszenia parafialne XXXIV Niedziela Zwykła Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2013 r

W liturgii Kościoła wspominamy:

1. W sobotę – św. Andrzeja, Apostoła

2. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Ojciec Św. Franciszek zakończy Rok Wiary.

3. Dzisiejsza niedziela także kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu 8 grudnia i trwały będą do środy 11 grudnia.

4. Ks. Biskup Ordynariusz w trosce o dobro duchowe wiernych mianował do pracy w naszej parafii drugiego Wikariusza. Jest nim Ks. Władysław Świątek, który przychodzi do nas z parafii Kościelec. Witamy go serdecznie i życzymy mu aby dobrze czuł się wśród nas.

5. Pan Organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków, które poświęcone w dniu dzisiejszym na mszy o godz. 7.00 łamać będziemy przy wigilijnym stole składając sobie świąteczne życzenia. Opłatki te są również znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.

Poniedziałek od godz. 9.00 – Mąchocice Górne

Wtorek od godz. 10.00 – Podmąchocice i Ameliówka

Środa od godz. 10.00 – Cedzyna Górna i część Kawiarnia

Czwartek od godz. 10.00 – Dokończenie Cedzyna Kawiarnia, przy szkole i za sklepem

Piątek od godz. 10.00 – Cedzyna Piaski i przy trasie do Kielc prawa strona

Sobota od godz. 10.00 – Cedzyna przy trasie do Kielc lewa strona

6. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, dzisiaj po mszach świętych zbiórka przed kościołem do puszek na ten cel.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn, obecni byli:

Kobiec Helena, Gołąbek Stefania, Gołąbek Anna, Matuszewska Danuta, Kuzka Lucyna, Kaleta Maria, Krzos Ryszard, Mańka Iwona, Strząbała Joanna, Brelak Zofia, Brelak Marta, Gil Ryszarda. Na sobotę prosimy o pomoc kolejne rodziny.