Ogłoszenia parafialne XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 23 listopada 2014 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • Poniedziałek – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu 7 grudnia i trwały będą do środy 10 grudnia.

3. Jak Było już ogłaszane Papież Franciszek nominował nowego Ordynariusza dla Diecezji Kieleckiej. Jest nim Ks. Biskup Jan Piotrowski, biskup pomocniczy Diecezji tarnowskiej. W najbliższą sobotę w kieleckiej Katedrze, o godz. 11.00 odbędzie się uroczysty ingres Ks. Biskupa. Łączmy się w modlitwie z całą Diecezją w intencji naszego Pasterza.

4. Msza Św. w intencji pielgrzymów na Jasną Górę w Częstochowie będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Przy tej okazji dziękujemy Pielgrzymom za dar do kościoła, jaki ufundowali. Jest nim ornat i komplet obrusów ołtarzowych (obrusy są w trakcie wykonywania).

5. Pan Organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków, które poświęcone w dniu dzisiejszym na mszy o godz. 7.00 łamać będziemy przy wigilijnym stole składając sobie świąteczne życzenia. Opłatki te są również znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.

Poniedziałek od godz. 9.00 – Mąchocice Górne.

Wtorek od godz. 10.00 – Podmąchocice, Mąchocice Golica, Ameliówka.

Środa od godz. 9.00 – Cedzyna za sklepem, Cedzyna Góra i część Kawiarnia.

Czwartek od godz. 9.00 – Cd. Cedzyna Kawiarnia i przy sklepie.

Piątek od godz. 10.00 – Cedzyna Piaski, przy Szkole i Cedzyna przy trasie w kierunku Kielc.

Sobota od godz. 10.00 – Cedzyna przy trasie w stronę Kielc (uliczki po lewej i prawej stronie). Plan roznoszenia znajduje się w gablocie, przy kościele.

6. W przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy trasie. Byli obecni: Pietruszka Zofia, Pietruszka Sylwia, Trzpiot Dorota, Styczeń Maria, Staszewski Tadeusz, Tyburska Teresa, Tyburski Mateusz.

W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny przy trasie w stronę Kielc.