Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła 26 października 2014 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w tym dniu ks. Tadeusz czci swojego patrona. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 17.00.

2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich św.. Msze św. w kościele zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Na cmentarzu msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00 a po jej zakończeniu procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, przypada w tym roku w niedzielę. W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

W związku z robieniem porządków na cmentarzu pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub koło kontenera przed bramą a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. Od najbliższej niedzieli będą czytane wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00, wypominki przyjmujemy w dalszym ciągu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.


4. Tak jak było wcześniej ogłaszane rezerwacja intencji mszalnych na następny rok od niedzieli 16 listopada.


5. W zakrystii przyjmowane są zgłoszenia na doroczną pielgrzymkę parafialną 8 listopada na Jasną Górę, gdzie między innymi będziemy uczestniczyć we Mszy św. przed Cudownym Obrazem sprawowanej przez naszych księży. Koszt pielgrzymki udało się obniżyć do 65 zł z obiadem i 45 zł bez obiadu. Kilku osobom, które już wpłaciły po 70 zł nadpłata będzie zwrócona.


6. Dzisiaj po Mszy św. godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.


7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.


8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny przy trasie. Byli obecni: Jędryka Irena, Jaros Jolanta, Olejarczyk Piotr, Gawęcka Janina, Jamka Małgorzata, Winiarski Marian, Piotrowska Wiesława.           Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny przy trasie w stronę Kielc.