ogłoszenia 06.04.2014

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu
6 kwietnia 2014 r.

 1. Zbliżamy się do obchodu najważniejszych dni Wielkiego Postu. Liturgia Wielkiego Tygodnia uobecnia nam i przypomina tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Jej ważność podkreślają zasłonięte krzyże i obrazy w kościele.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczystego błogosławieństwa dokonamy przed kościołem na Mszy św. o godz. 1o.3o i o 12.oo i pójdziemy w procesji z palmami.
 3. Chcąc dobrze przygotować się do obchodów świętych dni, skorzystajmy z nabożeństw Gorzkich Żali i drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa będzie poprzedzona krótką prelekcją multimedialną na temat całunu turyńskiego, nazywanego piątą ewangelią. Oprócz wiadomości ogólnych, poznamy historię całunu oraz ostatnie godziny życia Tego, kto w ten całun był owinięty po śmierci. Całość przygotowana została przez Stowarzyszenie św. Jacek.
 4. Korzystajmy też ze spowiedzi. W ciągu tygodnia przed każdą Mszą św.
  a także w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej.
 5. Chorzy natomiast mogą skorzysta z sakramentów świętych w Wielki Poniedziałek.  Będziemy odwiedzać, udzielając sakramentów świętych od godz. 1o.oo. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 6. Młodzież naszej parafii zaprasza na misterium wielkopostne
  pt. ?UMARŁEM. JESTEM?, które wystawi w Niedzielę Palmową w naszym kościele o godz. 19.oo. Scenariusz tego misterium został napisany specjalnie dla nas przez Autora i za tydzień będziemy uczestniczyć
  w premierze tej sztuki.
 7. W ramach przygotowań do 1050 rocznicy Chrztu Polski i XXXI światowego dnia młodzieży, podejmowane będą różne inicjatywy. Pierwsza z nich, to przyjęcie przez rodzinę paschału rodzinnego, który będzie jej towarzyszył w przygotowaniach do jubileuszu. Po raz pierwszy zapalimy go w Wielką Sobotę, później – w dniu kanonizacji Jana
  Pawła II. Można go nabyć dzisiaj przed kościołem wraz z książeczką, skierowaną do wszystkich rodzin, która odświeży nam wiadomości na temat życia, wielkiego dzieła i świętości polskiego papieża.
 8. Na spotkanie dla dzieci klas III oraz ich rodziców przed rocznicą
  I Komunii św.  zapraszamy w najbliższy czwartek po Mszy św. popołudniowej.
 9. W Niedzielę Palmową odwiedzi nas ? pochodząca z naszej parafii –
  s. Gracjella, dominikanka, która obecnie pracuje w Tyczynie, w diecezji rzeszowskiej. Przywiezie ze sobą ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, których sprzedaż wesprze zakonne przedszkole.
 10. Po Mszy św. o 9.oo ? spotkanie przedchrzcielne rodziców
  i chrzestnych.
 11. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Renata Ksel, Stanisława Mazurczak, Małgorzata Kmiecik, Stanisława Ksel, Bronisława Mazurczak, Marianna Pieczaba.
  W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina ? lewa strona w kierunku Kielc.