Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2016 r.

1. 1. W środę 6 stycznia będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w niedzielę o godz.: 700,900,1030, 1200 i 1600. Z tej racji dzisiaj po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę kadzidło i kredę, które pobłogosławimy w środę. W uroczystość Trzech Króli obchodzony jest także w Kościele Katolickim Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy potrzeby misji.

2.2 2. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Chrztu Pańskiego, która rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Jak wiemy w tym roku nasz naród obchodzi 1050-lecie Chrztu Polski, dlatego podczas Mszy Świętych odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

3. 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

4. 4. Stowarzyszenie św. Jacek zaprasza dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 na kolędowanie z grupami muzycznymi z terenu naszej parafii.

5. 5. W najbliższą sobotę, 9 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium, które rozpocznie się o godz. 11.00. W programie: Msza Święta, łamanie się opłatkiem, występ alumnów oraz ciepły posiłek. Zachęcamy do udziału w dorocznym spotkaniu. Pod chórem są jeszcze listy do członków Grona Przyjaciół. Prosimy o ich odbiór.

6. 6. W dniach 19 – 25 lipca 2016 r. w naszej diecezji będziemy gościć pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej racji potrzebna będzie dla nich baza noclegowa. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży prosimy o zgłaszanie swojej woli w zakrystii lub podczas wizyty duszpasterskiej.

7. 7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary na rozbudowę cmentarza.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– w poniedziałek (4 stycznia) – od godz. 9.30 – Mąchocice Dolne od krzyżówki prawa strona w kierunku Masłowa – dwóch księży z dwóch stron

– we wtorek (5 stycznia) – od godz. 9.30 Mąchocice Dolne od krzyżówki lewa strona w kierunku Masłowa – dwóch księży z dwóch stron

– w czwartek (7 stycznia) – od godz. 15.30 – Leszczyny od numeru 103C (p. Misztal przy hotelu Uroczysko) do numeru 98 (p. Niebudek Krzysztof) – jeden ksiądz

– w piątek (8 stycznia) – od godz. 9.30 – Kopcówki i Leszczyny Skała – jeden ksiądz;
od godz. 15.30 – Leszczyny od numeru 95 (p. Cedzyński Eugeniusz) do numeru 89L (p. Grzelak) – drugi ksiądz
od godz. 15.30 – Leszczyny druga strona- od numeru 95B (p. Siwiec Edward) do numeru 79 (p. Wojtasik Tadeusz) – trzeci ksiądz.

– w sobotę (9 stycznia) – od godz. 9.30 – Mąchocice Kap. Zakaniów od krzyżówki (kierunek na Bęczków) – dwóch księży z dwóch stron.
od godz. 14.00 – Leszczyny od numeru 88A ( p. Kołtun Krzysztof) do numeru 82C (p. Kania Stanisław) – jeden ksiądz.

Prosimy o pojazd na godz. 9.30.


8. 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stanisław Iwański, Janina Banak, Władysław Wójcik, Jan Brelak, Teresa Piotrowska, Marek Bujak. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.