Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 08.12.2013 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

Poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Piątek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

sobota – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je dla nas ks. Leszek Struzik – proboszcz z parafii Wiśniówka. Dzisiejsze spotkania rekolekcyjne już wg nowego porządku Mszy św., który będzie obowiązywał w każde niedziele i święta.

3. Program rekolekcji.

4. Dzisiejszego wieczoru przybędzie do naszej parafii św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci. Wspólne oczekiwanie rozpoczniemy o godz. 17.30. Przy tej okazji chcemy podziękować św. Mikołajowi za prezent, jakim obdarował naszych ministrantów: nowy stół do ping ponga na pewno się przyda. Stowarzyszeniu św. Jacek, które jest organizatorem dzisiejszego spotkania i fundatorem prezentów składamy serdeczne podziękowanie.

5. Wczoraj w katedrze kieleckiej dwóch ministrantów z naszej parafii: Krzysztof Anioł i Dawid Iwański, przez posługę ks. Biskupa Mariana Florczyka zostali ustanowieni lektorami. Gratulujemy im i cieszymy się z ich nowych funkcji.

6. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki:

– wtorek – Leszczyny od kościoła w stronę Mąchocic – od 12.00

– środa – Leszczyny od krzyżówki na Bęczków do szkoły- od 12.00

– czwartek- c.d. Leszczyny od Bęczkowa do szkoły – 10.00

– piątek – Leszczyny od kościoła w stronę Kielc do krzyża, obie strony – od 11.00

– sobota – Leszczyny od krzyża do zalewu – od 11.00

– niedziela – Leszczyny Kopcówki i Skała – od 13.00

 

7. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, w grudniu będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

8. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są do nabycia w zakrystii.

9. Z inicjatywy Rady Sołeckiej Cedzyny i tamtejszych mieszkańców, dziś po Mszach św. przeprowadzona będzie przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc 12-letniemu Wojtkowi Grzegorczykowi z Krajna – byłemu mieszkańcowi Cedzyny, który nie może liczyć na refundację drogiego leku na raka.

10. W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy św. odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja na salce parafialnej.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Barbara Kundera, Monika Snopek, Małgorzata Sańpruch, Anna Kochan, Stanisław Kobiec, Zuzia Kobiec, Anna Łakomiec, Mariusz Pietras. W najbliższą sobotę kościół będzie sprzątany przy pomocy urządzeń mechanicznych, dlatego kolejnych mieszkańców Leszczyn wg kolejki zapraszamy za dwa tygodnie – 21 grudnia.