Ogłoszenia parafialne III Niedziela Zwykła 25 stycznia 2014 r.

 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • Poniedziałek – bł. Jerzego Matulewicza
 • Wtorek – św. Tomasza z Akwinu
 • Piątek – św. Jana Bosko
 1. Przyszła niedziela to święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Poświęcenie świec po każdej Mszy św.
  Ten dzień w Kościele poświęcony jest życiu konsekrowanemu. Modlić się będziemy za wspólnoty zakonne, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.
 2. Wraz ze Stowarzyszeniem św. Jacek zapraszamy wszystkich w sobotę 1 lutego na godz. 18.00 na wspólne kolędowanie przy gitarach i innych instrumentach muzycznych. Zapraszamy amatorów i zawodowych muzyków, zarówno młodych jak i starszych, z instrumentami. To spotkanie będzie okazją dla grających i śpiewających, aby zagrać Jezusowi kolędę. Szczegóły dotyczące repertuaru i technicznych spraw, podane są na stronie internetowej parafii.
 3. Dziś natomiast o 17.00 spektakl jasełkowy, w naszym kościele przygotowany przez młodzież. Kolędować z nami będzie także chór parafialny.
 4. Jak wiemy, cały chrześcijański świat przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia 2014r. To także dziejowy moment w historii naszego narodu, który jest dumny ze swego syna. Wielu z nas może dołączyć do rzeszy ludzi z całego świata, którzy oddadzą hołd największemu
  z rodu Polaków. Otwieramy zatem listę chętnych na tygodniową pielgrzymkę do Italii, która wyruszy kilka dni po kanonizacji – 1 maja. Trasa: Padwa-Rzym-Asyż-Florencja. Koszt: 1490 zł. Szczegóły u ks. Tomasza
 5. Niedługo ferie więc proponujemy wyjazd do pustelni złotego lasu w Rytwianach – ministrantom, dzieciom i młodzieży śpiewającej w scholi oraz młodzieży z KSM-u. Termin: 7-10 lutego. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz w gablocie i na stronie parafii.
 6. Sakrament bierzmowania w tym roku zostanie udzielony kandydatom 13 maja o godz. 17.00 przez posługę J.E. Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy.
 7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Obecni byli: Adela Iwańska, Dorota Zapała, Teodozja Jamrożek, Małgorzata Jamrożek. Na sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.