Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 27.11.2016 r.

1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę, Św. Andrzeja Apostoła;
– w sobotę, Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

2. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny,  w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Współczesna kultura zawłaszczyła i zeświecczyła Boże Narodzenie, sprowadzając wszelkie przygotowania do czynności zewnętrznych, zakupów, sprzątania, itd. Tymczasem przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oznacza wyostrzenie naszego spojrzenia wiary na obecność Chrystusa wśród nas, tu i teraz. Adwent przychodzi aby obudzić nas ze snu, jakim jest obracanie się tylko wokół trosk doczesnych, lub przyjemności życia i by pobudzić naszą tęsknotę za Bogiem żywym i nadzieję spotkania z nim.

3. Razem z Maryją, która sama oczekiwała narodzin swego Syna, będziemy uczestniczyć w roratach, prosząc Ją o wstawiennictwo.  W dni powszednie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.30 a z udziałem dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach a szczególnie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Wzorem lat ubiegłych dzieci przygotowują kolorowe lampiony, z którymi przychodzą do Kościoła. Prosimy rodziców aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach.

4. Adwent umożliwia nam także spotkanie z Chrystusem w Rekolekcjach,  które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 4 grudnia, prowadzić je będzie Ks. dr. Paweł Ścisłowicz z Kielc. Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się (wraz z gimnazjum) i pracującej będzie sprawowana o godz. 9.00. Dzieci przychodzą na swoją Mszę św. o godz. 10.30. Inne Msze św. z kazaniem   dla dorosłych (7.00, 12.00, 16.00). Spowiedź w środę 7 grudnia. Program kolejnych dni rekolekcji będzie podany za tydzień.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I-sze piątki od godz. 16.00, ale generalnie okazja do spowiedzi będzie w rekolekcje. W sobotę o 16.30 Różaniec dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych zamiast w przyszłą niedzielę będzie 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o godz. 17.00, wtedy też będzie poświęcenie medalików.
Natomiast w tym tygodniu w czwartek i piątek po Mszy św. roratniej dla dzieci o godz. 17.00 na sali parafialnej będzie pobieranie miary na stroje dla dzieci I-szo Komunijnych. W czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły w Cedzynie i Radlinie a w piątek dzieci ze szkoły z Mąchocic i Leszczyn. Przy pobieraniu miary pani krawcowa prosi by wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek organizowana pod patronatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

8. Tradycyjnie w Adwencie Caritas rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ta świeca jest znakiem naszej miłości do bliźniego. Ofiary składane za świece posłużą bowiem do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci  z rodzin ubogich. Świece rozprowadzają ministranci przed kościołem lub można je nabyć w zakrystii.

9. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki wg. planu:
Poniedziałek od godz. 9.00 – Radlin od Górna (do nr. 145).
Wtorek od godz. 9.00 – Radlin cd. od nr.114.
Środa od godz.  9.00 – Radlin od drogi niestachowskiej do szkoły.
Czwartek od godz.  9.00 – Cd. Radlina (do nr. 40).
Piątek od godz. 9.00 – Dokończenie Radlina przy trasie do Kielc.
Sobota od godz. 12.00 – Radlin Ogrodzenie i domy przy lesie.
Plan roznoszenia znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w sali na plebani będzie wyświetlany film pt.: „Doonby. Każdy jest kimś”. Wstęp bezpłatny. Po Mszach świętych można odbierać zaproszenia w zakrystii, liczba miejsc ograniczona.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Nowak Lidia, Kowalik Wioletta, Siewierska Dominika, Ryś Ewelina, Kowalik Stefania, Bandrowska Aleksandra.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.