Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Po Narodzeniu Pańskim, Święto Świętej Bożej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2017 r.

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 1600 zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy św. z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego 2017, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2018 rok.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy:

W poniedziałek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę.

We wtorek, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w niedzielę o godz.: 700,900,1030, 1200 i 1600. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy.

4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary i przypominamy, że przeznaczone są one na prace związane z osuszaniem i wentylacją kościoła.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– we wtorek (2 stycznia) :

– Mąchocice Dolne od godz. 14.00 4 Księży po obu stronach. 2 Księży od Masłowa, 2 od krzyżówki.

– w środę(3 stycznia) :

– Cedzyna Góra 2 Księży z obu stron od godz. 14.00.

– Cedzyna prawa strona do Kielc od godz. 14.00, 2 Księży z obu stron.

– w czwartek (4 stycznia) :

– Cedzyna uliczki (wszystkie) po prawej stronie do Kielc od godz. 14.00, 4 Księży.

– w piątek (5 stycznia) : od godz. 10.00

– Leszczyny od p. Salwy nr. 81 do p. Niekry i dalej po prawej stronie do zalewu 2 Księży z obu stron, 3 Ksiądz lewa strona do krzyża i domy nad zalewem.

– w poniedziałek (8 stycznia) :

– Cedzyna Kawiarnia po obu stronach 3 Księży od godz. 14.00.

– Cedzyna uliczki z numerami 1, 2 a ,b, c itd., z domami do Woli Kopcowej 1 Ksiądz od godz. 14.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I-sze piątki od godz. 1615.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Joanna Golmento, Jadwiga Golmento, Agnieszka Dąbrosiak, Zbigniew Dobosz, Maciej Dobosz, Irena Kaczmarczyk, Halina Cedro, Janina Śmiglarska, Agata Pedrycz, Ewelina Cedro, Magdalena i Grzegorz Cedro, Kinga Salomon, Zofia Dobosz, Zofia Górska, Aneta Cymerys.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia od nr 1.