Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2017r.

1.  Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa  dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Młodzież, szczególnie kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek  o godz. 1830. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.15.30. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości.

2.  W najbliższą  Niedzielę (12 marca) rozpoczniemy  Rekolekcje Wielkopostne.

O godz. 700 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i gimnazjum.

O godz. 1030 swoją Mszę św. mają dzieci.

O godz. 1200 Msza św. z nauką ogólną.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św. Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w przyszłą niedzielę.

Rekolekcje będzie prowadził Ks. Rafał Dudała, Duszpasterz Akademicki z Kielc.

3. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

4. Od dzisiaj zapisujemy młodzież na pielgrzymkę do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny w dniu 18 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej i facebook’u. Koszt pielgrzymki to 20 zł. oraz ewentualny posiłek w cenie 10 zł.

5. Powstała strona na facebook’u pt.: „Młodzież Parafii Leszczyny” (https://www.facebook.com/mlodziezleszczyny) na której zamieszczane  są informacje związane z duszpasterstwem młodzieży. Ogłaszamy konkurs dla młodzieży na zdjęcie profilowe tej strony. Prosimy, aby wziąć pod uwagę naszego patrona Św. Jacka, widok naszego kościoła oraz to, co kojarzy się z młodzieżą. Konkurs Będzie trwał do końca marca. Zdjęcia prosimy przesyłać na podany adres: duminos@wp.pl.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 (spotkanie także z fotografem).

7. Organizatorzy akcji pomocy dla Patrycji z naszej parafii dziękują wszystkim, którzy przez swoje ofiary wsparli to dzieło. Msza w int. ofiarodawców odbędzie się 30.04.2017r.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Białek Monika, Białek Oliwia, Jaguś Zofia, Stromczyński Mirosław, Gołąbek Eugeniusz, Gołąbek Wiktor, Gołąbek Jakub, Kaleta Maria.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.