Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 01 marca 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Marek Skowroński, franciszkanin z Lublina. Program rekolekcji podany jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.


2. Dzień dzisiejszy II Niedziela Wielkiego Postu zwana „Ad Gentes” w Kościele przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Z misjonarzami głośmy pojednanie”.

Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują także naszego finansowego wsparcia. W naszym kościele złożymy ofiarę do puszek na ten cel, w przyszłą niedzielę po mszach świętych.


3. W tym tygodniu w środę obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza.   Jest to także patronalne święto Patrona Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana, polecamy go modlitewnej pamięci naszych parafian.


4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. O godz. 1700 Droga Krzyżowa dla wszystkich a po niej Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (spowiedź zasadniczo w rekolekcje).


5. W sobotę ? pierwszą miesiąca o godz. 1630 nabożeństwo dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.


6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900, spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.


7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych od strony Masłowa. Obecni byli: Gołąbek Barbara, Zimnicka Iwona, Namiel Ewelina, Brzoza Danuta, Kupis Lucyna, Kupis Anna, Jaros Urszula, Kropisz Marta, Kropisz Aleksandra, Zielińska Jolanta, Zieliński Janusz, Pedrycz Aniela.


W przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.