Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2017r.

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. dr. Rafał Dudała, Duszpasterz Akademicki z Kielc. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.
  2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.
  3. W sobotę 18 marca zapraszamy dzieci I – szo Komunijne z rodzicami na przymiarkę strojów komunijnych, która odbędzie się na Sali parafialnej. Kolejność będzie następująca: o godz. 9.00 – dzieci ze szkoły w Leszczynach; o godz. 10.00 z Cedzyny kl. IIIa; o godz. 11.00 z Cedzyny z kl. IIIb; o godz. 12.00 z Radlina; o godz. 13.00 z Mąchocic.
  4. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do miejsca urodzin i męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny w dniu 18 marca. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej i facebook?u. Koszt pielgrzymki to 20 zł. oraz ewentualny posiłek w cenie 10 zł.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  6. W dniu 04 marca w parafii Wolica – Tokarnia został rozegrany V Ministrancki Turniej Tenisa Stołowego Diecezji Kieleckiej o Puchar Ks. Bp. Mariana Florczyka. Miejsce drugie w Finale Ministranckiego Turnieju Tenisa w kategorii gimnazjum zajął ministrant Wojciech Pulut uczeń Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych. Gratulujemy sukcesu i zdobycia okazałego pucharu.
  7. Uczniowie szkoły Katolickiej przygotowali spektakl pt.: „Oskar i Pani Róża”. Przedstawienia odbędą się w auli Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach w sobotę 18 marca o godz. 18.00 oraz w niedzielę 19 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Łakomiec Grażyna, Kaleta Małgorzata, Krawczyk Bożena, Krawczyk Joanna, Gołąbek Teresa, Gołąbek Agnieszka, Łysak Przemysław, Wrona Teresa, Wrona Karolina, Tutaj Jacek, Żarnowiecka Dorota, Żarnowiecki Dawid, Krawczyk Weronika.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.