Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2016

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Tomasz Pawlik, franciszkanin z Chęcin. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele.

2. Dzień dzisiejszy przeżywany jest także w Kościele jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. We wszystkich parafiach wierni modlą się dzisiaj w ich intencji oraz wspomagają materialnie działalność misyjną Kościoła. Hasło dzisiejszego dnia brzmi: „Miłosierni aż po krańce świata”. Dzieło to z woli Konferencji Episkopatu Polski od dziesięciu lat wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki ofiarności wiernych, zrealizowano 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy się dowiedzieć więcej o tym ze strony internetowej http://www.misje.pl i http://www.adgentes.misje.pl.

Ks. Biskup Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, podaje w komunikacie, że: „Obecnie na krańcach świata posługuje 2040 misjonarzy z Polski, w 97 krajach, każdego dnia staje się widomym znakiem miłosierdzia Boga i pomocnikami Chrystusa nauczając i pełniąc dzieła miłości bliźniego”.

A zatem bądźmy wszyscy misjonarzami miłosierdzia „aż na krańce świata”. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

4. W przyszłą sobotę o godz. 1800 spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek.

5. Prosimy o podawanie intencji mszalnych zarezerwowanych Mszy św. przynajmniej tydzień przed terminem.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Radlina Ogrodzenie. Byli obecni: Kita Krystyna, Ramiączek Anna, Sobieraj Helena, Sobieraj Iwona, Filipczak Maria, Machul Danuta.

Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Radlina lewa strona od Kielc.