Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 10.04.2016r.

  1. W tym tygodniu od czwartku do soboty (od 14 do 16 kwietnia) w Gnieźnie i Poznaniu odbędą się uroczystości centralne związane z 1050 Rocznicą Chrztu Polski. Program tych uroczystości znajduje się w gablocie.

  2. W piątek, przypada 18 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Niech nasze modlitwy wspierają Go w dalszej posłudze biskupiej.

  3. Z naszego dekanatu Masłowskiego jest możliwość wyjazdu na pełny tydzień do Krakowa na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach od 25 do 31 lipca bieżącego roku. Zapisy do końca kwietnia, zgłaszać się można w zakrystii lub kancelarii. Całkowity koszt wyjazdu 680 zł, przy zapisie wpłata 300 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać u opiekuna grupy dekanalnej. Kontakt do niego można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  4. Dziękuję za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym, które przeznaczone są na kolejne prace przy rozbudowie cmentarza parafialnego. Zostały już wykonane poszczególne elementy metalowe, które w najbliższym czasie będą malowane i montowane w murze. Planowane jest także już wkrótce rozpoczęcie prac przy parkingu.

  5. Jest już dostępny kolejny numer biuletynu Stowarzyszenia „Św. Jacek”, egzemplarz wydany na bardzo dobrym papierze z piękną szatą graficzną, zawierający wiele ciekawych treści związanych np. z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia w Kościele i wynikających stąd dla nas wyzwaniach. Na kartach biuletynu spotkamy się z naszym misjonarzem z Ks. Andrzejem Zawadzkim. Znajdziemy także refleksje związane między innymi z internetem bez którego tak trudno się obejść młodemu pokoleniu. Będziemy mieć także okazję prześledzić losy kolejnych bohaterów Naszej Świętokrzyskiej Ziemi i wiele innych tematów i aktualności parafialnych. W biuletyn można zaopatrzyć się przed kościołem i złożyć przy okazji dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na organizację kolejnych akcji wśród dzieci i młodzieży.

  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebanii.

  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina lewa strona od Kielc. Byli obecni: Bujak Monika, Dziewięcka Małgorzata, Bujak Maria, Iwański Stefan, Prachtor Mieczysław, Banak Kamila, Parkita Janina, Krawczyk Małgorzata. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina lewa strona od Kielc.