Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2017r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki o godz. 1700, dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 1700, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1530.

2. Zbliża się Niedziela Palmowa. Św. Jan Paweł II zaapelował by w tym dniu pamiętać o młodzieży całego świata i na szczeblu diecezjalnym przeżywać Światowy Dzień Młodzieży.

Tak więc 8 kwietnia 2017 w sobotę, przeddzień Niedzieli Palmowej w Kielcach odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Początek o godz. 15.00 w kościele św. Wojciecha następnie procesja z palmami do Bazyliki Katedralnej i około godz. 18.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Zapisy u Ks. Marka.

3. Jak co roku do końca kwietnia, większość Polaków składa roczne zeznanie podatkowe. Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2016 na Caritas Diecezji Kieleckiej (KRS: 0000198087). Dzięki temu wsparciu Caritas prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci oraz niesie pomoc bezdomnym.

Na plakatach i ulotkach dostępne są szczegółowe informacje w tej sprawie.

4. Zgodnie z zapowiedzią nauki rekolekcyjne, które głosił Ks. Rafał Dudała w naszej parafii będą odtwarzane na antenie TVP3 Kielce w niedzielę 26 marca, 2, 9 kwietnia o godz. 18.50 a w Wielkim Tygodniu powtórka od 10 do 13 kwietnia, o godz. 17.30.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn od Bęczkowa. Byli obecni: Matuszewska Agnieszka, Krzysztowik Małgorzata, Zając Anna, Sito Katarzyna, Wdowiak Renata, Wdowiak Ania, Wdowiak Tadeusz, Salwa Ania, Stachura Marianna.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Leszczyn zaczynając od Bęczkowa.