Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą 29.05.2016r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

W środę, Św. Justyna, męczennika;

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W sobotę, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Parafia nasza w minionych dniach i najbliższych przeżywa Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadza Ks. Bp. Marian Florczyk.

Ks. Biskup spotkał się już z dziećmi i młodzieżą oraz Gronem Nauczycielskim poszczególnych szkół na terenie parafii. W najbliższą niedzielę Ks. Biskup będzie kontynuował wizytację spotykając się z wiernymi parafii na Mszach Św. o godz. 1030, 1200 i 1600.

Zapraszamy więc na godz. 1030 dzieci z rodzicami, scholkę dziecięcą i młodzieżową, młodzież zwłaszcza z Gimnazjum.

Na godz. 1200 zapraszam wszystkie Grupy Parafialne, Koła Różańcowe, modlitewne „Margaretka”, Stowarzyszenie „Św. Jacek”, Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

Po sumie będzie poświęcenie nowego cmentarza.
Na Mszy Św. o godz. 1600 Ks. Bp. Marian Florczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. III Gimnazjum naszej parafii.
Spowiedź dla młodzieży, świadków, rodzin bierzmowanych w piątek o godz. 1830.

3. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o g.1600.

4. I niedziela czerwca przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia. W tym roku przeżywana będzie pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Wdzięcznością Bogu obejmujemy 1050 rocznicę Chrztu Polski, owoce Roku Miłosierdzia, a także Św. Maksymiliana Kolbego, wielkiego świadka miłosierdzia. W związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. Spotkanie przedchrzcielne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę o godz. 1630 różaniec  dla Kół Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Kolus Stanisława, Krzysiek Alina, Krzysiek Żaneta, Bujak Sławomir. 
W przyszłym tygodniu zapraszam  do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny Góra.