Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna) 03.04.2016r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dzisiaj przeżywamy kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i jest świętem patronalnym Caritas. Dziś rozpoczyna się także kolejny Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się wspierać modlitewnie i materialnie dzieła Caritas. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.

 

2. Jutro 4 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W kościele obchodzi się Dzień Świętości Życia z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W dniu tym w Bazylice Katedralnej w Kiecach o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną się modlić z Pasterzem naszej diecezji o poszanowanie życia, oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

 

W naszym kościele porządek Mszy św. o godz. 700, 900 i 1700.
Na Mszy św. o godz. 1700 poświęcenie książeczek dzieci I-szo Komunijnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I-szej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

 

3. W przyszłą niedzielę, II miesiąca, taca przeznaczona będzie na rozbudowę parafialnego cmentarza grzebalnego.

4. Na stolikach pod chórem są do odebrania listy dla Przyjaciół Seminarium Duchownego w Kielcach.

5. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej, dzisiejszy Gość Niedzielny jest dostępny z płytą w środku. W przyszłą niedzielę natomiast ukaże się kolejny numer biuletynu parafialnego a w nim szereg ciekawych artykułów i wiadomości.

 

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina lewa strona od Kielc. Byli obecni: Banak Kazimiera, Szlufik Edyta, Staszewska Cecylia, Koruch Mirosława, Krajcarz Janina, Janik Teodora, Komorowska Teresa.

 

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina lewa strona od Kielc.