Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

29 marca 2015 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. We wszystkich Mszach świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego znakiem są poświęcane dzisiaj palmy.
  2. W Wielki Wtorek od godz. 1000 będziemy odwiedzać chorych udzielając sakramentów. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  3. Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi do środy włącznie.
  4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego    Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej mszy św. dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności złożą kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Także podczas tej mszy św. grupa chłopców przygotowujących się do służby przy ołtarzu zostanie przyjęta do grona ministrantów. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 2200.
  5. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień  w szczególnej powadze i skupieniu.
  6. Wielka Sobota  –  dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie.  Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1200 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 poświęceniem ognia i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy  ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.
  7. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 600 rano. Następne msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, o godz. 1600
  8. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie od godz. 800.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Małgorzata Kaleta, Stanisław Jamrożek, Aleksandra Gołąbek, Aneta Krawczyk, Zbigniew Krawczyk, Konrad Krawczyk, Helena Kmieć. Zapraszamy w Wielki Czwartek od godz. 900, a w Wielką Sobotę po zakończeniu poświęcenia pokarmów mieszkańców Mąchocic Dolnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek, według następującego porządku:
1900 –  Koła Różańcowe
2000 –  Koło Gospodyń z Radlina
2100 –  Młodzież
2200 –  Chór Parafialny

Adoracja indywidualna do godz. 2300.