Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 05 kwietnia 2015 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  05 kwietnia 2015 r.

1. Chrystus Zmartwychwstał ? tę radosną prawdę Kościół przekazuje nam dziś i przez następne dni w sposób szczególny. Z tej okazji życzymy wszystkim spotkania na drogach swojego życia Chrystusa, który Pisma wyjaśnia i posila Swoim Ciałem. Niech wiara w zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, Jego łaska i miłość, Jego nieskończone Miłosierdzie, będzie dla wszystkich źródłem mocy w trudzie codzienności, niech daje siłę do pokonywana wszelkich trudności i niech będzie źródłem mocnej chrześcijańskiej radości.
2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy:

– wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową w Wielkim Poście.

– Lektorom, którzy w Wielkim Tygodniu czytali Pasję, Słowo Boże, Chórowi parafialnemu i scholi, za ubogacenie liturgii  pięknym śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom i młodzieży.

– za pomoc w przygotowywaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy  panu Kościelnemu, pani Dorocie Tokarskiej, Piotrowi Bujakowi, Pawłowi Michcie, panu Sławkowi, panu Tadeuszowi Wojtasikowi, za wykonanie dekoracji kwiatowych pani Annie i pani Joannie, ks. Pref. Tomaszowi za koordynowanie pracami.

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic i Leszczyn za pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa.

– wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu.

– wszystkim za dzisiejszy udział w uroczystościach rezurekcyjnych …

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. o godz. 700; 900; 1030, 1200; 1600.

Taca dnia jutrzejszego jest przeznaczona na KUL.

4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie przygotowujące dzieci klas III-ich do I Komunii Św. Prosimy o obecność także rodziców.
5. W sobotę 11 kwietnia o godz. 1630 modlitwa różańcowa i spotkanie z  Kołami Różańcowymi.
6. Najbliższa Niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna 70 Tydzień Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Przed kościołem będzie zbiórka na cele charytatywne. Dzieci na swoją Mszę św. przynoszą Jałmużnę Wielkopostną i złożą ją przed ołtarzem.
7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Leszczynach zaprasza 12 kwietnia o godz. 1930 na inscenizację pt.: „Do Damaszku”, która odbędzie miała miejsce w Kościele Parafialnym w Leszczynach.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni:

– W Wielki Czwartek: Stanisław Gołąbek, Małgorzata Gil, Monika Jaros, Wanda Gołąbek, Zofia Kmiecik, Sylwia Kołomańska, Marek Radek, Anna Radek, Katarzyna Radek, Mateusz Radek, Maria Radek, Dorota Gołąbek.

– W Wielką Sobotę: Kazimiera Dziedzic, Wioletta Krawczyk, Izabela Krawczyk, Elżbieta Gołąbek, Wiktoria Jaros, Jolanta Jaros, Elżbieta Krawczyk, Zdzisław Krawczyk, Mateusz Witkowski.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.