Ogłoszenia parafialne na Niedziela Miłosierdzia Bożego (II Niedzielę Wielkanocną) 23.04.2017r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą dzisiaj przeżywamy kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i jest świętem patronalnym Caritas. Dziś rozpoczyna się także kolejny Tydzień Miłosierdzia, przeżywać go będziemy pod hasłem: „Idźcie              i głoście”. Starajmy się wspierać modlitewnie i materialnie dzieła Caritas. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

W poniedziałek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

We wtorek, Święto Św. Marka Ewangelisty.

W sobotę, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

3. Przyszła niedziela, 30 kwietnia przeżywana będzie jako niedziela Biblijna,                 a jednocześnie jako I – wszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W całej Polsce będzie czytany i rozważany List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Również i my włączymy się w tę akcję. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

4. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, będzie w czwartek           27 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Łakomiec Elżbieta, Kochan Anna, Snopek Monika, Budzisz  Marzena, Sańpruch Małgorzata, Kundera Barbara, Kubiec Łucja, Kwiatek Bernadeta, Kura Anna, Pedrycz Cecylia.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.