Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2016 r.

 1. Drodzy Parafianie i Goście przebywający w tych świątecznych dniach w naszej parafii, przyjmijcie od wszystkich Księży pracujących w naszej wspólnocie, serdeczne życzenia obfitości łask płynących z tajemnicy Bożego Narodzenia.

  Życzymy Wam świąt pełnych Bożej i ludzkiej obecności. Niech Boże Dziecię nieustannie rodzi się w waszych sercach, niech Was obdarza wewnętrznym pokojem, radością i odwagą życia. Niech moc wiary pomoże Wam usunąć z życia wszelki lęk, pokonać obawy przed niepewnością jutra i zawsze pokładać ufność w Bogu.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
  – w poniedziałek, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.
  Porządek mszy św. jak w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.
  – we wtorek, święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. porannej, po komunii, błogosławieństwo wina. W tym dniu przypada także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, modlić się będziemy w Jego intencji.

  – w środę, święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

  – w piątek, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlimy się szczególnie za małżeństwa, które trwają w związku sakramentalnym. W związku z tym na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które pragną odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Po Mszy św. małżeństwa otrzymają pamiątkę spotkania..

 3. W sobotę, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2016, o godz. 17.00 Msza Święta i specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, przepraszać za nasze grzechy, a także prosić o błogosławieństwo na 2017 rok.

 4. W przyszłą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie choinek Panom: Sańpruchowi Stanisławowi, Grudniowi Stanisławowi i Jarosławowi Tokarskiemu. Na ręce księży Prefektów: panom, którzy budowali konstrukcję szopki, paniom, które zadbały o wystrój kościoła, ministrantom, młodzieży, klerykom i p. Kościelnemu, który w tych dniach szczególnie się trudził.

 6. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą
  i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii. Prosimy o pojazd na godz. 9.30 i na 15.30. Ofiary z Kolędy przeznaczone są w dalszym ciągu na rozbudowę cmentarza, między innymi na położenie nawierzchni parkingu.

  Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

  – w środę (28 grudnia) : Mąchocice Górne 3 Księży od godz. 9.30,  1 Ksiądz od godziny 15.30:

  1 Ks. – od strony Masłowa.

  2 Ks. – od nr. 17A. p . Troszczyński Przemysław.

  3 Ks – od p. Lenartowicza i p. Siewierskiego.

  4 Ks. – od godz. 15.30 od p. Jana Siewierskiego nr. 49, od p. Sadłos nr. 56b.

  – w czwartek (29 grudnia) : Mąchocice Dolne 3 Księży od godz. 10.30, 1 Ksiądz od godz. 15.30.

  – Prawa strona od krzyżówki w kierunku Masłowa 2 Księży z obu stron. Lewa strona od Masłowa 1 Ksiądz. Od godz. 15.30 lewa strona od p. Marcina Chrzan nr. 97 do krzyżówki.

  – w piątek (30 grudnia) :

  – od godz. 9.30 Ameliówka i Golica 1 Ksiądz. Podmąchocice 2 Księży z obu stron. Od. godz. 15.30 1 Ksiądz Cedzyna domu przy szkole i za sklepem.

  – w sobotę (31 grudnia):

  – Mąchocice Kapitulne i Zakaniów 4 księży od godz. 9.30

  1 Ksiądz od p. Charczuk – prawa strona do krzyżówki

  2 Ksiądz lewa strona od pana Dudzika Henryka do krzyżówki (p. Pedrycz), a następnie do szkoły i domy do apteki

  – Mąchocice Zakaniów dwóch Księży z obu stron

  Ofiary z kolędy są przeznaczone na budowę cmentarza.

 7. Jak ogłaszaliśmy 20 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolędowy pt.: „Betlejem w Kielcach” w hali Legionów w Kielcach. Są jeszcze bilety do nabycia na ten koncert. Kielce są jednym z 10 miast w Polsce, gdzie ten koncert będzie miał miejsce.

 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Kuzka Andrzej, Zieliński Janusz, Woźniak Elżbieta, Wilczyńska Marzena, Pałys Sylwester, Pedrycz Marian, Michcik Anna.

  W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.