Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek, wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– w środę, Święto Najświętszej Maryi Panny.

– w czwartek, wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

– w sobotę, wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o g.1600.
3. I niedziela czerwca przeżywana jest jako Święto Dziękczynienia. W tym roku przeżywana będzie pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. W związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszki będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15.
5. W I Sobotę miesiąca, o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Różańcem wynagradzającym za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny a po nim Msza święta.
6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania w środę 31 maja po Mszy św. o godz. 17.00.
7. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.
8. 6 czerwca Dzień Otwarty Seminarium, klerycy szczególnie z naszej parafii zapraszają młodzież w godzinach od 9.00 do 14.00.
9. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w konkursie o Fatimie w kategorii prac plastycznych (klasy I-III) oraz w kategorii wiedzy (klasy IV-VI) w przyszłą niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 10.30. Rozwiązanie konkursu multimedialnego nastąpi w dniu parafialnego odpustu 17 sierpnia.

10. Ks. Marek jak już ogłaszaliśmy, zaprasza dzisiaj na godz. 17.00 młodzież na ognisko przy plebanii.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Anna Gębska, Piotr Gębski, Karol Gębski, Krystyna Waldon, Teresa Jamrożek, Barbara, Gołąbek, Roman Raczyński, Marta Raczyńska, Tomasz Żak, Anna Matuszewska, Halina Banak, Elżbieta Skrzyniarz.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.