Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 03 maja 2015 r.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w czwartek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, a w piątek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
  2. Komunikat Biskupa Kieleckiego dotyczący tragedii trzęsienia ziemi  w Nepalu.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 17:00 a w niedziele i święta – po Mszy św. o godz. 16:00 . Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania przy figurach i przydrożnych kapliczkach. W najbliższy czwartek Stowarzyszenie św. Jacek dołączy do takiego śpiewania w Mąchocicach.
  4. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w czwartek   07 maja o godz. 18:00 w Sali na plebanii. Kandydaci na spotkanie przynoszą katechizmy bierzmowanych, indeksy i życiorys patrona ręcznie napisany. Obecność obowiązkowa.
  5. W piątek 08 maja na godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie w Sali na plebanii. Obecność obowiązkowa.
  6. Rodziców dzieci klas II-ich prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości I Komunii św. Krótkie spotkanie organizacyjne w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10:30.
  7. Lista na sobotni wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie jest nadal otwarta (drugi autokar). Wyjazd w sobotę z księżmi prefektami. Pierwszy autokar z Mąchocic  o godz. 7:45 pojedzie do Leszczyn, drugi autokar z Radlina o godz. 7:45 (przystanek przy drodze Leszczyńskiej) pojedzie na Cedzynę.  Prosimy o zabranie chust parafialnych.
  8. W dalszym ciągu trwa akcja „KLUCZOWA POMOC” związana ze ŚWIATOWYM DNIEM MŁODZIEŻY. Przedmiotem akcji są stare niepotrzebne klucze, które zebrane w dużej ilości i sprzedane jako surowiec mogą mieć znaczną wartość. Adresatami akcji są niepełnosprawni i chorzy, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach w Krakowie. Klucze składamy do skrzynki pod chórem na stoliku obok gazet.
  9. Można jeszcze nabyć kolejny biuletyn Stowarzyszenia św. Jacek, w którym znajdziemy szereg ciekawych artykułów i informacji  z życia parafii. Przy okazji nabycia biuletynu można złożyć dobrowolną ofiarę, aby pokryć część kosztów jego wydania.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Dolnych. Byli obecni: Jaremcio Magdalena, Stromczyński Mirosław, Wrona Teresa, Jaguś Zofia, Kaleta Maria, Kaleta Krzysztof, Gołąbek Maria, Gołąbek Michał, Białek Monika, Stępień Alicja, Borowiec Konrad

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Dolnych.