Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 24.04.2016 r.

1.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Marka Ewangelistę.

W piątek, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

2.

Zbliża się miesiąc maj, poświęcony szczególnie Matce Bożej, którą czcimy w litanii Loretańskiej i różnych pieśniach podczas nabożeństw. Pierwsze nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę po Mszy o godz.1600.

3.

Informujemy, że dobiega końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

4.

Jest jeszcze dostępny kolejny numer biuletynu Stowarzyszenia „Św. Jacek”.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wydawcy, autorom poszczególnych artykułów a szczególnie tym, którzy najwięcej pracy i trudu włożyli w zredagowanie i wydanie kolejnego biuletynu Stowarzyszenia „Św. Jacek”. Dzięki niemu mogliśmy po raz kolejny spojrzeć na sprawy ważne oczami naszych parafian a więc oczami wiary naszej wspólnoty parafialnej.

5.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach mieszczącego się przy ul. Słowackiego 5 zaprasza na dzień otwarty w liceum, w poniedziałek 25 kwietnia 2016r. w godzinach od 1500 do 1800. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

6.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Radlina, lewa strona od Kielc. Byli obecni: Bobrowska Ewa, Brelak Mieczysław, Tutaj Anna, Czaja Edyta, Bednarski Jacek, Dudzik Renata, Pieczaba Renata.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina, lewa strona od Kielc.