Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 13.08.2017r.

1. W poniedziałek, wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

2. We wtorek, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i  owoców.
3. W czwartek Uroczystość Św. Jacka, patrona naszego kościoła, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz.700, 900, 1030, 1200 (przy ołtarzu polowym) i godz..1500. Kazania w całym dniu będzie głosił i odprawi Uroczystą Mszę św. o godz.1200 O. Tomasz Nowak Dominikanin.

Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu w Kościele. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

Po południu od godz. 1530 Stowarzyszenie Św. Jacek zaprasza na rodzinny piknik, program szczegółowy podany jest w gablocie. Będzie wiele atrakcji i konkursów a w śród nich konkurs pt.: „Jaka to pieśń religijna”, będzie to zabawa i nauka w jednym, czy na pewno dobrze znamy pieśni religijne. Zachęcamy do udziału w nim zwłaszcza rodziny. Zestawy pieśni i regulamin są do pobrania ze strony internetowej parafii lub w zakrystii u Diakona Daniela.

Gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany w całej Polsce rapujący Ksiądz, Jakub Bartczak (wstępował między innymi w finałowym koncercie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016r.). Będą też specjalni goście ze świata sportu.

4. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek po Mszach Św. na rzecz Fundacji Rzymskiego Centrum Akademickiego, dzięki której polscy księża mogą wyjeżdżać na studia do Rzymu  w Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Właśnie na takie studia, decyzją Ks. Bpa. Ordynariusza skierowany jest w tym roku Ks. Marek Dumin, wikariusz naszej parafii. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

5. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pt.: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia Tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia.

6. Kolejka do sprzątania kościoła z tej soboty została przesunięta na środę przed Odpustem. Zapraszamy zatem mieszkańców Radlina.