Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 17.07.2016r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:

  W środę, wspomnienie Św. Czesława, prezbitera.

  W piątek, wspomnienie Św. Marii Magdaleny.

  W sobotę, Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.

 2. Dzisiaj o godz. 1600 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych na Leszczyńskich polach Partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, oraz ofiar walk powstańczych z okupantem. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem AK. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z Wystawą Mobilną im. „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej. Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 3. Tradycyjnie jak w latach poprzednich z racji ogólnopolskiego dnia Św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę, będziemy modlić się w intencji kierowców. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże.

 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600.

 5. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 35 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona dla pielgrzymów Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy ze względu na stan zdrowia, brak urlopu, finansów czy innych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski.

 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni:

  W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.