Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 19.07.2015 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek, Bł. Czesława, prezbitera;

W środę, Św. Marię Magdalenę;

W czwartek, Św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy;

W piątek, Św. Kingę, dziewicę;

W sobotę, Św. Jakuba, Apostoła;

2. Dzisiaj o godz. 1600 będzie sprawowana Msza św. w intencji poległych Partyzantów oddziału Wybranieckich. Po Mszy św. przejście pod pomnik i złożenie  wieńców oraz słuchowisko z inscenizacją w wykonaniu Teatru Kapitalnego. Na koniec poczęstunek przy ognisku.

3. W ramach zmian personalnych w diecezji, jakich dokonał  Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski, Ks. Tomasz Kubicki został  mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach. Dziękujemy ks. Tomaszowi za dwa lata pracy i posługi w naszej parafii. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Natomiast do zamieszkania i pomocy duszpasterskiej w naszej parafii został przydzielony ks. Piotr Muszyński -notariusz Sądu Biskupiego w Kielcach. Objęcie placówek nastąpi 22 sierpnia.

4. Tradycyjnie jak w latach poprzednich z racji ogólnopolskiego dnia Św. Krzysztofa, będziemy modlić się w intencji kierowców. Po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na zakup transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże.

5. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Sali parafialnej na plebani. Po Mszy św. przed Kościołem można odebrać bezpłatnie biuletyn z XIV Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

6. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka do Zamościa oraz do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 500.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty Mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Zofia Matuszewska, Anna Matuszewska, Helena Kobiec, Joanna Strząbała, Ryszarda Gil, Jacek Bugajski.


Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.