Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 02.08.2015

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  We wtorek, Św. Jana Marii Vianneya;

  W czwartek, Święto Przemienia Pańskiego, odpust w parafii Masłów;

  W sobotę, Św. Dominika prezbitera;

 2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

 3. 5 sierpnia 2015r. z Wiślicy wyrusza XXXIV Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ?Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię?. Zachęcam wszystkich parafian, którzy czują się na siłach do wybrania się na pielgrzymi szlak. Formularze uczestnictwa można odbierać w kancelarii i zakrystii. Jest też możliwość zapisania się do grupy duchowej pielgrzymki. Legitymacje tej grupy można pobrać także w kancelarii i zakrystii.

 4. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę prosi mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o przyjęcie pielgrzymów zwyczajem lat poprzednich na obiad 6 sierpnia. Dwie grupy ok. 250 osób przybędą do Mąchocic ok. godz. 1200. Zachęcamy mieszkańców Mąchocic do przyjęcia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.

 5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca spowiedź od godz. 1615.

 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Waldon Krystyna, Boćkowska Maria, Bugajska Danuta, Dudzik Bożena, Zarębska Halina, Szymoniak Magdalena, Szymoniak Janina.

  Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.