Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą 03.09.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym, w piątek 08.09 obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych klas 0 i I. Modlić się będziemy o potrzebne łaski w rozpoczętym nowym roku szkolnym.

3. Rozpoczynamy zapis kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich z naszej parafii po odbiór deklaracji do zakrystii lub kancelarii.

4. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 1700 zbiórka wszystkich ministrantów (młodszych i starszych) rozpoczynające formację duchową Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zapraszamy nowych kandydatów do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W sobotę 9 września w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się XVII Diecezjalny Dzień Ministranta pod hasłem: „Z Maryją służymy Chrystusowi”. Patronem tego wydarzenia będzie Matka Boża Łaskawa Kielecka. Zapisy do udziału w tym Dniu na zbiórce czwartkowej i w zakrystii.

5. W sobotę 30 września w sobotę organizowana jest parafialna pielgrzymka do Kamienia Śląskiego gdzie urodził się Św. Jacek patron naszego kościoła. Przewidziane jest również  zwiedzenie Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Koszt wyjazdu 100 zł w tym obiad. Zapisy w zakrystii po Mszach św., u p. Katarzyny Radek, tel.: 693-344-240, u p. Wiesławy Stelmaszczyk, tel.: 663-604-660.

6. Dziękujemy pielgrzymom, którzy pielgrzymowali do Torunia za dary ołtarza, którymi są ampułki oraz kropidło. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Ks. Jan Wojtyna proboszcz parafii Bieliny nasz rodak, zaprasza na uroczystości jubileuszu 380 – lecia powstania kościoła Św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach, które odbędą się 8 września o godz. 1700.

8. W piątek 8 września o godz. 1800 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek”. Zapraszamy.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

10. W związku z apelem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach o znacznym braku krwi. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno i Mieszkańcy Leszczyn organizują zbiórkę tego „bezcennego leku”, która odbędzie się 10 września w niedzielę od godz. 900 do godz. 1400 w Leszczynach na parkingu przy kościele w p.w. „Św. Jacka”. Zapraszamy do udziału w tej akcji pamiętając że oddając krew ratujemy życie.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Mańka Tomasz, Mańka Janina, Mańka Elżbieta, Wiśniewska Zofia, Wiśniewska Anna, Kwaśniewska Krystyna, Mazur Helena, Pastuszko Małgorzata.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.