Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą 08.11.2015

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek, święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  – we wtorek, Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

  – w środę, Św. Marcina z Tours, biskupa;

  – w czwartek, Św. Jozafata, biskupa i męczennika;

  – w piątek, Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 2. Dzisiaj, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii, którego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie: „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” Celem tego dnia jest modlitewna pamięć i wsparcie kościoła w krajach, gdzie jest on prześladowany. W związku z tym dzisiaj po mszach św. zbiórka na ten cel przed kościołem do puszek.

 3. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

 4. Od dzisiejszej niedzieli można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku (2016r.).

 5. W środę 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy oddali życie za jej wolność. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.

 6. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w sobotę 14 listopada, o godz. 7.45 z Radlina, przystanek koło szkoły i na drodze do Leszczyn o godz. 7.50 z Leszczyn koło Kościoła o godz.7.55 Mąchocice – krzyżówka i o godz. 8.00 Cedzyna przystanek koło szkoły. Pielgrzymów prosimy aby zabrali chusty pielgrzymkowe i książeczki „Akatyst”. Powrót po apelu Jasnogórskim.

 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 Spotkanie Grona Przyjaciół Radia Maryja na sali parafialnej.

 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina Ulica. Były obecne: Karolina Pyrczak i Urszula Strząbała.

  W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Radlin Ulica.