Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 13.09.2015

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  – we wtorek, N.M.P. Bolesnej

  – w środę, św. męczenników Korneliusza, papieża oraz Cypriana, biskupa.

  – w piątek, św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.


 2. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Wychowania, który przeżywać będziemy pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Chcemy modlić się w tym czasie za rodziny, szkoły, nasze środowiska, aby dzieci mogły w nich osiągnąć pełny rozwój chrześcijański i ludzki.


 3. W piątek przeżywamy święto św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci
  i młodzieży. W tym dniu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeżywa także swoje święto patronalne. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 17.00 z uroczystym błogosławieństwem.


 4. Przypominamy o pobieraniu i składaniu wypełnionych deklaracji przez kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Deklaracje można pobrać w zakrystii i w kancelarii.


 5. Wczoraj ministranci uczestniczyli w XV Diecezjalnym Dniu Ministranta w Jędrzejowie, gdzie z rąk ks. Bp. Jana Piotrowskiego odebrali puchar za I miejsce w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej w kategorii Seniorzy. Gratulujemy i życzymy sukcesów
  w kolejnych rozgrywkach.


 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół TV Trwam i Radia Maryja w sali na plebanii.


 7. W sobotę, 26 września 2015 r. odbędzie się XVI Pielgrzymkowy Rajd na Święty Krzyż pod hasłem: „W Krzyżu miłości nauka”. Wszystkich miłośników gór oraz chcących oddać cześć relikwiom Drzewa Krzyża Świętego zapraszamy do wspólnego wędrowania. Zapisy na rajd w zakrystii.


 8. W sobotę, 26 września br. odbędzie się także III Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż z udziałem ks. Bp. Mariana Florczyka. Więcej informacji w komunikacie znajdującym się w gablocie.


 9. W dniach 26 – 27 września odbędzie się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw
  i Rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy program w gablocie.


 10. Dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na rozbudowę cmentarza.


 11. W najnowszej niedzieli znajdziemy ciekawy artykuł o św. Jacku i naszej parafii pt. „Na chwałę św. Jacka”. Zachęcamy do lektury.


 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła tylko jednej osobie: p. Barbarze Gołąbek, która wraz z panem kościelnym przygotowała świątynię na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.