Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 11 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
Wtorek, Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Środa, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Czwartek, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Piątek, Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. W Jędrzejowie, w dniu 17 września odbędzie się XVI Diecezjalny Dzień Ministranta. Zachęcamy ministrantów do uczestnictwa w tym dniu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w najbliższą sobotę spod kościoła o godz. ?

Zapraszamy nowych kandydatów do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich z naszej parafii po odbiór deklaracji do zakrystii lub kancelarii.

4. Tradycją lat ubiegłych zapraszamy do uczestnictwa w XVII Rajdzie Świętokrzyskim, który odbędzie się 24 września na Święty Krzyż. Przy zapisie prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 20 zł.

5. W Kościele w Polsce w dniach od 11 do 17 września obchodzony jest VI Tydzień Wychowania Katolickiego pod hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ?Miłosierni jak Ojciec?.

6. W przyszłą niedzielę 18 września, będziemy modlić się za ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech, oraz będzie możliwość złożenia ofiar do puszki po każdej Mszy św. przed kościołem dla ofiar kataklizmu.

7. W sobotę 17 września obędzie się V Rodzinny Rajd Pieszy po Kielcach. Zbiórka o godz. 9.30 na placu Jana Pawła II, a 24 września odbędzie się IV Rowerowa Pielgrzymka na Święty Krzyż. Start z placu Jana Pawła II o godz. 9.00. Szczegóły w gablocie.

8. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie przy herbacie i film pt.: ?Karolina? na salce parafialnej w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 i Adoracji.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Alicja Żebrowska,  Alfreda Śniowska, Stanisława Dudzik, Weronika Chrzanowska, Helena Dudzik, Zbigniew Parkita, Sylwia Marchocka, Maria Młynarczyk, Teresa Tofil.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła mieszkańców Cedzyny Paski.