Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2017r.

1. Słowo Ks. Bpa. Ordynariusza Jana Piotrowskiego o zmarłym Biskupie Seniorze Kazimierzu Ryczanie (odczytać).

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Abpa. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego zostanie odprawiona w Kieleckiej Katedrze we wtorek, 19 września o godz. 1500. W związku z powyższymi uroczystościami pogrzebowymi Msza św. popołudniowa w naszym kościele będzie przesunięta na godz. 1800 (wiadomość szczególnie ważna dla tych, którzy mają zamówione intencje).

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika.

W środę, wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.

W czwartek, Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę, wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum, od dzisiaj, w ciągu tygodnia odbierają dekoracje i indeksy. W przyszłą niedzielę, 24 września przychodzą wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 1600. Po Mszy będzie uroczyste odebranie deklaracji i omówienie spraw związanych z przygotowaniem do bierzmowania. Wszyscy, którzy się jeszcze nie zapisali proszeni są aby uczynili to najpóźniej do soboty, 23 września.

4. W najbliższą sobotę, 23 września odbędzie się XVIII Pajd Świętokrzyski na Święty Krzyż. Autokar do Św. Katarzyny odjedzie z parkingu przy kościele o godz. 730. Ze Św. Katarzyny uczestnicy wyruszą pieszo o godz. 800 na Święty Krzyż. Po Mszy św. wracamy autokarem na parking przy kościele.   W tegorocznym rajdzie idzie ks. Dariusz. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 1630 do godz. 1830 wszystkich ministrantów chętnych do gry w piłkę nożną na Sali przy szkole podstawowej w Cedzynie, pod opieką ks. Dariusza.

6. Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego proszone są, aby dzisiaj w zakrystii wpłacały zaliczkę.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Januszowi Krzyśkowi.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.