Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 01.10.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

W środę, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek, wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. Dzisiaj, przeżywamy parafialny Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami uczestniczą w liturgii Mszy św. i głoszą Słowo Boże. Alumni dali świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dziękujemy za wspólnotę dzisiejszego dnia i zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym.

3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 16.00.

4. W najbliższą sobotę 7 października, w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej na Mszy św. o godz. 1700 dzieci I-szo Komunijne będą miały poświęcenie różańców. Różańce nabywamy we własnym zakresie. Po nabożeństwie krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców.

5. W przyszłą niedzielę 08  października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny „Dzień Papieski” w Polsce i poza jej granicami.  Tego dnia są zanoszone modlitwy w intencji Ojca Świętego, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 16.15. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

8. Uczniowie klasy 7 i II gimnazjum w tym roku zaczynają w naszej parafii swój dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania. Prosimy, aby wszyscy się zapisali i odebrali indeksy kandydatów do bierzmowania. W pierwszym roku przygotowania, wymaga się aby regularnie uczestniczyli w niezielnej Eucharystii oraz Świętach obowiązkowych i udokumentowali to w indeksie.

9. Zaczynamy miesiąc październik zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej do odmawiania różańca przy ołtarzu. Po każdym nabożeństwie będzie losowana figurka Matki Bożej. Kto wylosuje figurkę zabiera ją do domu i przynosi na następny dzień. Jeśli jakieś dziecko wylosuje ją trzy razy w ciągu miesiąc październik zabiera ją za trzecim razem na własność.

10. Spotkanie KSM w piątek o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć do tego grona.

11. Zapraszamy wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej od 4 klasy wzwyż, którzy by chcieli zostać ministrantami aby po mszy przyszli do zakrystii.

12. Na próbę śpiewu scholii dziecięcej zapraszamy we wtorek o godz. 16.00.