Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 02 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:
We wtorek, Św. Franciszka z Asyżu.
W środę, Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.
W piątek, Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
2. Rozpoczęliśmy październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę ? po Mszy św. o godz. 16.00. W piątek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny różańcowej, na Mszy św. o godz. 17.00, poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00.
3. W przyszłą niedzielę 09 października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny ?Dzień Papieski? w Polsce i poza jej granicami. Tego dnia są zanoszone modlitwy w intencji Ojca Świętego, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.
4. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Kielcach dziękuje za zorganizowanie parafialnego dnia seminaryjnego, za dar wspólnej modlitwy i za materialne wsparcie seminarium.
5. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców Kandydatów do Bierzmowania z Księdzem.
6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci I-szo Komunijnych z Księdzem.
7. W przyszłą niedzielę razem z nami będą uczestniczyć w Eucharystii członkowie Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło ? Życie.
Domowy Kościół to wspólnota, która w szczególny sposób pomaga małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa.
Usłyszymy świadectwa obecności Chrystusa Zbawiciela w życiu osobistym małżeńskim i rodzinnym członków tej wspólnoty.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Podmąchocic. Byli obecni: Dulęba Monika, Siudak Maria, Olejarczyk Antoni, Gołąbek Anna, Gołąbek Krzysztof, Mazurek Mariola, Waldon Monika, Waldon Mariusz, Waldon Dariusz, Pulut Dorota, Furmańczyk Ewa.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Podmąchocic.