Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

we wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

w środę, św. Łukasza Ewangelisty, święto

w piątek, św. Jana Kantego

w sobotę, bł. Jakuba Strzemię.

2. Dziś tj. 15 października obchodzony jest w Kościele Dzień Dziecka Utraconego.
W naszej Ojczyźnie każdego roku blisko 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka; ponad 40 tys. kobiet przeżywa poronienie, 2 tys. rodzi się martwe a kolejne 5 tys umiera przed ukończeniem 18 roku życia z powodu chorób lub wypadków. Bądźmy w tym dniu, poprzez modlitwę, blisko tych rodziców, którzy doświadczyli tej straty.

3. Przez cały dzisiejszy dzień, odbywa się w naszej parafii i całej diecezji, doroczne liczenie wiernych, uczestniczących w Eucharystii. Prosimy o spokojne wychodzenie ze świątyni, aby służba liturgiczna zdołała policzyć wszystkie osoby.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

5. W najbliższy piątek o godz. 1900, spotkanie członków Stowarzyszenia św. Jacek.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600, odbędzie się w salce plebanijnej  spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które wzięły udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego i Oświęcimia. W czasie spotkania projekcja filmu o tematyce religijnej.

7. Dziękujemy wspomnianym pielgrzymom za ufundowanie białego ornatu z emblematem MB Częstochowskiej oraz godłem Polski i napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna, jako daru dla Parafii.

8. Wójt Gminy Górno wraz z dyr. Żłobka ogłasza nabór do Żłobka Gminnego w Radlinie na rok 2017/18 dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia. Karty zgłoszeniowe rodzice mogą pobrać osobiście w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej UG w zakładce ?żłóbek?.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli Kieleckiej m.in. artykuł o parafii Domaszowice.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary mieszkańcom Radlina.

Były to następujące osoby: Urbanowicz Helena, Błaszczyk Krystyna, Bednarska Wanda, Kozioł Ewelina, Malinowska Marta, Tokarska Małgorzata, Kolenda Krystyna, Kędzierska Teresa, Piotrowski Tomasz, Wojtaszek Lucyna, Kraska Małgorzata, Kołodziejski Przemysław Grudzień Stanisław.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych parafian z Radlina.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii Leszczyny