Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 23 października 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła w piątek, Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu Ks. Kanonik Tadeusz czci swojego patrona. Msza św. w intencji Jubilata o godz. 17.00.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: ?Ochrzczony to znaczy posłany?. Podczas Mszy, Nabożeństw Różańcowych będziemy modlić się w intencji Misji, misjonarzy i wszystkich pracujących na misjach.
Z racji tygodnia misyjnego, w przyszłą niedzielę, po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby misji. Pragniemy w ten sposób mieć swój udział w Ewangelizacji ?na krańcach świata?.
3. Jak każdego roku w pierwszą sobotę miesiąca listopada z naszej parafii udaje się na Jasną Górę Pielgrzymka do Cudownego Obrazu M. Bożej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 40 zł, kwotę wpłacamy przy zapisie.
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym w Kościele NMP Matki Kościoła w Dąbrowie odbędzie się 31 października Nabożeństwo pt.: ?Noc Świętych?, następnie procesja z lampionami i relikwiami świętych do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego ?Na Stoku?. Szczegółowe informacje w gablocie. Zgłoszenia do udziału w tym Nabożeństwie dwóch Dekanatów zarówno od młodzieży jak i dorosłych przyjmuje Ks. Marek Dumin Dekanalny Duszpasterz Młodzieży.
5. W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub składać koło kontenera przed bramą a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.
6. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne i kwartalne, na stolikach pod chórem leżą kartki na których możemy wpisywać wypominki jednorazowe. Od pierwszej niedzieli listopada ( 6.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.
7. Rezerwacja intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku od niedzieli 6 listopada.
8. Spotkanie z Księdzem Kandydatów do Bierzmowania grupy   z Leszczyn w środę po Różańcu, a grupy z Cedzyny w czwartek po Różańcu w sali parafialnej.
Obecność obowiązkowa.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Kopcówki i Skała. Byli obecni: Rzepa Janina, Parkita Barbara, Piotrowska Zofia, Żak Bożena.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Kopcówki i Skała.