Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła 28 września 2014 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Wtorek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • Czwartek – Święto św. Aniołów Stróżów.
  • Sobota – św. Franciszka z Asyżu.

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli kieleckiego seminarium duchownego, którzy razem z nami modlą się i głoszą słowo Boże. Cieszymy się że w ich gronie znajdują się alumni z naszej parafii: Patryk Kundera i Daniel Olejarczyk – studenci III roku, oraz Paweł Bałaga i Marek Zawadzki – studenci II roku, a także Sebastian Brzoza, który rozpoczyna studia w naszym seminarium.
Wspieramy Kieleckie Seminarium Duchowne modlitwą, ale i ofiarą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

3. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 16.00. Dla dzieci przygotowaliśmy szczególne zadanie – szczegóły we wtorek.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, scholę młodzieżową i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację i różaniec z krótką katechezą – w piątki na godz. 18.30. Po adoracji krótkie spotkanie dla bierzmowanych i podział na grupy.
Dzisiaj mija ostateczny termin zgłaszania się kandydatów.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.

5. W Sobotę 4 października odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Chmielnika. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.  Wyjazd o godz. 9.30 spod kościoła w Leszczynach

6. W gablocie podany jest wykaz terminów katechez przedmałżeńskich w kieleckich parafiach. Prosimy aby kandydaci do Sakramentu Małżeństwa zapoznali się z tym terminarzem.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę. Byli obecni: Kundera Joanna, Pulut Maria, Bogucka Joanna, Jugo Stanisław, Sideł Halina, Jaros Dorota, Jaros Maja, Pisarczyk Wiesława, Markiewicz Danuta, Zagnińska Maria. Na przyszłą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.